E-Devlet Maske Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır? (resimli anlatım)

Ülkemizi etkisi altına alana yeni tip koronavirüs (Covid-19) her gün çoğalarak devam ederken, yetkililerin sürekli tedbirleri ve halkın sağlığına dair çağrıları devam ediyor. En son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın “Kesinlikle parayla maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler de ücretsizdir” açıklamasından sonra, birçok e-ticaret sitesinde maske satışı yasaklandı, eczaneler de satışlarını durdurdu. Meydan sosyal medya üzerinden satış yapıp, maske yerine sabun gönderen dolandırıcılara kaldı.

Fakat ülkenin en tepesinden gelen bu söyleme rağmen, marketler durumu istismar etmeye devam etmekte ve halk çaresizce parasını verip almaktadır. Üstelik maliyeti sadece 10-30 kuruş arasında değişen ağız maskeleri insaf çerçevesinde en düşüğü 7.5 TL, en pahalısı 30-60-100 lira arasında gidip gelmektedir.Ülkemizin kolay yoldan para kazanma, halkın duygusal ve tedirginlik değerleri ile oynama işgüzarlığına umuyoruz ki bu çalışmalar son verir.

Peki E-Devlet sistemi üzerinden maske başvurusu nasıl yapılır?

https://basvuru.turkiye.gov.tr/

Adresine tıkladıktan sonra; 

Yer alan tüm bilgileri eksiksiz ve tam olarak yazınız. 

Aile bireylerini nasıl eklerim?

Aile bireyi eklemek için “Aile bireyi ekle” mavi alanına tıklayıp yine çıkan yerde, kişinin TC kimlik bilgisi ve Adı-Soyadını yazıyoruz, tüm aile bireyleri için aynı işlem yapılıcaktır.
Son aşamaya geldiğinizde, adres bilginizi de tam olarak girdikten sonra, Güvenlik Sorusunu doğru yazmanız gerekmektedir.
1 kişi için 1 paket verilmektedir. 1 paket içerisinde 5 adet maske bulunmaktadır. (her hafta bu başvuruda bulunabilirsiniz) girdiğiniz kişi sayısı kadar adet yer alacaktır.

Son olarak onaylama kutusunu da işaretledikten sonra “MASKE SİPARİŞİ VER” butonuna tıklayıp, işleminizi tamamlayınız.

 

E-Devlet ile maske siparişi vermek için https://basvuru.turkiye.gov.tr/ linkine tıklayınız…

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478